sobota, 28 stycznia 2012

Sneakernet. Powrót do przeszłości.

Sneakernet dobrze pamiętam z młodości. Najwyraźniej czeka nas powrót do przeszłości.


W grę wchodzi zbyt wielka kasa, aby ONI odpuścili sobie ACTA, jeśli nie pod tą - to pod inną nazwą i co najwyżej w lekko zmienionej formie.

sobota, 21 stycznia 2012

Katalog filmów na licencji Creative Commons

Cenzura internetu jest coraz bliżej - za kilka dni Polska prawdopodobnie podpisze ACTA i "pewne rzeczy", które prawie wszyscy robią w internecie mogą być mocno utrudnione (nie, nie - spokojnie koledzy - nie chodzi mi o strony z dziewczynami).

Polecam www.insecuritymovie.com, film fajny, 'odświeżający umysł', dający fajne spojrzenie na kwestię komputerów i internetu :)

Poniżej wstawiam link do spisu filmów na licencji Creative Commons - są one w pełni legalne:
http://wiki.creativecommons.org/Films

Jedne z nich są lepsze, drugie gorsze, często bowiem są to produkcje alternatywne robione przy niewielkich środkach dostępnych dla autorów - ale wszystkie można oglądnąć legalnie i z "czystym sumieniem" nic nie płacąc i nie naruszając niczyich dóbr intelektualnych.

piątek, 6 stycznia 2012

a Tribute to Jochen Hippel - muzyka z gier - lata 90-te

Dziś niespodzianka dla koneserów klasycznych maszyn i gier komputerowych. Ciekawy remiks kilku utworów będących tłem do klasycznych gier komputerowych. Jeśli lubicie ten klimat lat 90-tych - spodoba się wam ten album.



Poniżej link do darmowego i LEGALNEGO pobrania.

http://portal.fal-clan.de/vw/downloads.php?action=download&dlid=31

niedziela, 1 stycznia 2012

Fluxbox, Blackbox, Openbox

Fluxbox... i oparte na nim "środowisko" graficzne

Na starszych maszynach (choć nie tylko) idealnie sprawdza się Fluxbox. Fluxbox jest piękny, a jego piekno leży w prostocie. Podczas pierwszego uruchomienia Fluxbox może wygląda bardzo skromnie: widzimy, skromny, ascetyczny design, minimalistyczny panel z taskbarem (paskiem zadań), system tray'em, przełącznikiem wirtualnych pulpitów oraz prostym zegarem. Bardzo funkcjonalne jest menu które można szybko otworzyć w dowolnym miejscu naciskając prawy klawisz myszy. Jednak po dodaniu jednej z pięknych skórek / tematów / themes (zwał jak zwał) dostępnych w Internecie, ciekawej tapety, wlączenia przeźroczystrości i jeśli ktoś lubi antyaliasingu (wygładzania) czcionek całość zaczyna nabierać kształtów. Do Fluxboxa można dodać dostępne w Internecie moduły, jakis fajny pager (np. Fbpager), Fluxconf (program ułatwiający konfigurację), ikonki na pulpicie (Rox albo co polecam - Fbdesk) ciekawym projektem dla spragnionych eksperymentów i desktopu jak z fimów SF jest Fluxspace...


Poza używaniem Fluxconf'a wiekszość i dostępnych narzędzi konfiguracyjnych niektóre ustawienia należy zapisać pod konsolą, grzebiąc w plikach konfiguracyjnych. Mała niespodzianka: w Internecie jest wiele manuali do fluxboxa, także po polsku, zaś pliki konfiguracyjne są bardzo proste i przejrzyste - ich ręczna edycja to czysta przyjemnosć

Blackbox i Openbox....

Blackbox jest pierwowzorem Fluxboxa, na kodzie Blackboxa pierwotnie bazował też Openbox (ale obecnie jest to nowy mamaner okien napisany od podstaw). Blackbox i Openbox charakteryzyją się odrobinę mniejszą funkcjonalnością niż Fluxbox. Openbox nie posiada panela, natomiast jego zaletą jest zgodność z wiekszością standardów stąd może byc używany także jako alternatywny manager okien w środowiskach takich jak KDE3 i GNOME2.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...