piątek, 7 października 2011

IMICA, czyli fajna pseudo-amiga na systemie AROS

System:
AROS Research Operating System w skrócie AROS – ogólnodostępny, przenośny, posiadający interfejs graficzny system operacyjny. Kod źródłowy jest dostępny pod otwartą licencją, która pozwala go dowolnie modyfikować.

Początek projektu datuje się na rok 1995. Początkowo zmierzał do uzyskania kompatybilności z AmigaOS 3.1. Z czasem w wielu dziedzinach przewyższył oryginał. AROS najszybciej rozwija się na komputerach osobistych klasy PC, chociaż jest dostępny także w wersji dla platformy PowerPC, ARM i m68k.

Specyfikacja:
Single Core Atom board 1.6 GHz, fanless, 12v version. 512mb system memory, 4gb USB Disk, monitor holder (tłumacząc na nasze - sprzęciorek jest bezgłośny, choć nie jest to torpeda).

Link do producenta:
http://www.clusteruk.com/SitePortalPage.aspx?siteid=1&did=138

Film w j. angielskim (tłumaczenie zbędne):

3 komentarze:

 1. Na AROS-ie można oczywiście odpalić dużą część starych gier i programów z oryginalnej Amigi, ale na razie potrzeba oryginalnego obrazu dyskietki systemowej z Amigi, albo pakietu Amiga Forever - oczywiście, zakładam, że zdobędziecie je legalnie ;)

  Gry dla Commodore 64, pod DOS oraz parę innych klasycznych platform odpalają się już bez takich fanaberii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Prawie tak piękna jak moja CD-32 ;D. Fajna sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 3. fajne, zwłaszcza, że jak podepniesz pendrive z Linuksem to masz nettop - a jak dysk usb z Windowsem XP to masz zwykły PC dla zwykłego użytkownika (choć niezbyt mocny)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...