sobota, 21 stycznia 2012

Katalog filmów na licencji Creative Commons

Cenzura internetu jest coraz bliżej - za kilka dni Polska prawdopodobnie podpisze ACTA i "pewne rzeczy", które prawie wszyscy robią w internecie mogą być mocno utrudnione (nie, nie - spokojnie koledzy - nie chodzi mi o strony z dziewczynami).

Polecam www.insecuritymovie.com, film fajny, 'odświeżający umysł', dający fajne spojrzenie na kwestię komputerów i internetu :)

Poniżej wstawiam link do spisu filmów na licencji Creative Commons - są one w pełni legalne:
http://wiki.creativecommons.org/Films

Jedne z nich są lepsze, drugie gorsze, często bowiem są to produkcje alternatywne robione przy niewielkich środkach dostępnych dla autorów - ale wszystkie można oglądnąć legalnie i z "czystym sumieniem" nic nie płacąc i nie naruszając niczyich dóbr intelektualnych.

2 komentarze:

  1. Ciekawa propozycja. Co nie zmienia faktu, że ACTA nie wygra z piractwem. Piraci, jak we Francji, przejdą do Freeneta i tam będą wymianiac sie plikami, a wówczas nikt ich już nie będzie mógł kontrolować. ACTA wg mnie bardziej służy inwigilacji - 2.18 pkt. 4 - mówi jasno, że ludzie z ACTA mogą zażądać danych osobowych od firmy dostarczającej internet - więc mogą wyprowadzać z Polski dane osobowe Polaków i to za zgodą rządu, który ACTA podpisze... O tym powinno się mówić, a nie o piratach...

    Pzdr.

    OdpowiedzUsuń
  2. masz rację, jednak 99% ludzi w moim otoczeniu mówi tylko o torrentach, plikach...

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...