poniedziałek, 9 lipca 2012

LinuxMint Maya - Cinnamon

Od wczoraj pracuję na netbooku na nowym systemie a jest to Mint Maya w wersji Cinnamon. Czym jest Cinnamon? Jest to środowisko Gnome 3 zmodyfikowane tak, aby jak najbardziej podpasowało emigrantom z Windows.

Poniżej, po kliknieciu w obrazek, możecie zobaczyć mój pulpit Cinnamon Gnome Classic (No Effects). Jest to najprostszy pulpit przypominający to co znamy z Windows XP. Szczerze mówiąc na netbooku wiele więcej nie potrzeba.Dlaczego wybrałem Linux Mint (czyli zmodyfikowane Ubuntu)? Proste - polecenie systemu przez sprzedawcę komputera - pomyślne testy - obsługa mojego netbooka i wszystkich urządzeń peryferyjnych oraz ekstremalnie długi czas supportu, dobre kilka lat. Wybrana wersja jest wersją LTS, a mi się wybitnie nie chce co rok zmieniać system z uwagi na nieaktualne oprogramowanie. Zatem nie planuję zmieniać tego systemu - zdecydowanie pogości u mnie dłużej.

(Na desktopie zapewne wyląduje jednak Magiczny Remix Mageia 2 ze środowiskiem KDE, aby było jakieś urozmaicenie.)

1 komentarz:

  1. no i oczywiście Gnome 3 w tej konfiguracji to relatywnie lekki Linux, choć muszę przyznać, że efekty wizualne z głównego ustawienia także nie zamuliły mi netbooka

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...