niedziela, 19 lutego 2017

Wczoraj i dziś - technologia straciła swą magię

IT oraz technologie - jak żadne inne, zmieniają się w zawrotnym tempie. Kiedyś komputery budziły emocje, ekscytację, pierwiastek magii. Dzisiaj gdy technologia otacza nas z każdej strony, straciła również swą magię. Techcast o tym jak było kiedyś, a jak jest dziś.
Autorem wpisu jest Krystian - twórca kanału YT: Poczytnik 

4 komentarze:

 1. Bardzo dobre nagranie. Ja odczuwam coś dokładnie identycznego w motoryzacji kiedyś nowe modele samochodów były ekscytujące jak w roku 99 wuja miał nowego forda focusa bez klimy i ABS z silnikiem 1.6 100 km robiło to na mnie jak i na wielu ludziach WOW do tego ten wyprzedzający swoją epokę desing. Później jak już byłem pełnoletni sama możliwość posiadania prostego fiata ze słabym silnikiem była czymś ekscytującym. Dzisiaj wsiadając do nowoczesnych samochodów ani trochę tego nie odczuwam auto po prostu jest tak samo jak pralka czy lodówka nie ma już tej ekscytacji co kiedyś. Producenci samochodów nie mają już czym nas zaskakiwać no może jakieś dobre tanie auto elektrycze ale w konwencjonalnych autach? Ani coraz mocniejsze silniki i coraz mniejsze pojemności nie robią na mnie wrażenia a już kompletnie nie wzrusza mnie dodatkowe elektroniczne wyposażenie. Pozdr Andrzej Nowacki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam to samo... :)
   Zatrzymałem się na etapie Citroena XM i jak na razie nie widzę godnego następcy...
   A przecież z dzisiejszego punktu widzenia jest on stosunkowo ubożuchno wyposażony we wszelkiego rodzaju "systemy bezpieczeństwa i komfortu".
   Roman

   Usuń
  2. Cześć - dzięki za komentarze. Odniesienie do motoryzacji idealnie odzwierciedla, że zjawisko jest znacznie szersze, i każdy po trochu odczuwa spowszednienie obecnych technologii :-)

   Usuń
  3. Dzisiaj tak naprawdę nie ma dziedziny, która się nie zmienia - zarówno motoryzacja, informatyka, czy medycyna, a także wiele innych dziedzin, których tu nie wymieniłem, rozwijają się w zastraszająco szybkim tempem. Przyznam szczerze, że było to do przewidzenia, że technologia bardzo się rozwinie, ale ma to swoje dobre strony. Np. w ten sposób powstają nowe miejsca pracy i potrzebnych jest więcej fachowców, którzy owe zmiany potrafią szybko, i łatwo wprowadzić w życie.

   Jaki z tego wniosek? Nie zatrzymamy zmian technologicznych, bo na czymś to wszystko musi bazować. Gdyby nie było rozwoju - to praktycznie nic nowego by nie było.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...