poniedziałek, 15 maja 2017

Atari - Lubin

Czy wiecie, że jeszcze w 2017 w mojej bliskiej okolicy uchowała się reklama, bodajże z końca lat 80' sklepiku Atari? Jako commodorowiec poszedlem oczywiście w inna stronę, jednak nie sposób zignorować społeczności oraz dorobku Kolegów ze świata Atari.Wiele razy przechodziłem (od XX lat) koło dawnego sklepiku/serwisu i przyzwyczailem się do tej starej reklamy... ale ona właśnie zniknęła. Termomodernizacja budynków pochłoneła kawalek lokalnej historii.

Kurczę... dlaczego wcześniej tego nie sfotografowałem i nie utrwalilem kawałka historii?! To nie tylko zwykły szyld, ale jedna z pierwszych reklam tego formatu, które pojawily sie pod koniec szarej rzeczywistości PRLu. Czy ktoś z Was pamięta w ogóle ten okres... pamietacie pierwsze sklepy komputerowe? Atari, C64, Amigę...

No cóż... tylko na Google Maps znalazłem jakiś ślad historycznej reklamy... zerknijcie, koło czerwonego piksela...


Chwała epoce 8-bit i jej fanom!

(niezależnie od barw plemiennych)

3 komentarze:

 1. Wielką historię zawsze ktoś utrwali... Te małe historie zwykłych ludzi odchodzą cicho wraz z nimi. Za 10-15 lat już nikt o tym sklepiku nie bedzie pamiętał zapewne.
  Takich miejsc które pozostały tylko w mojej pamięci jest niestety wiele...
  Głupi byłem, że ich w ten czy w inny sposób nie utrwalałem...
  Cieszę sie tylko z tego, że udało mi się pierworodną namówić na spisanie wspomnień jej dziadka. Cos utrwali i zachowa i choć nie będą to wspomnienia "zwycięskiego ataku z bagnetami na czołgi" to czy pamięć o nieistniejącym już sklepiku w którym sprzedawali "najlepsze w okolicy landrynki" również jest warta utrwalenia.
  Roman

  OdpowiedzUsuń
 2. W zeszłym miesiącu wpadłem na pomysł nagrania na jakiś dobry dyktafon wspomnień 100-letniej ciotki, bo zespołu otępiennego u niej nie można było uświadczyć.
  Po tygodniu nowa zabawka doszła pod mój adres a kilka minut później dostałem telefon, który uświadomił mi, że nie mam już z kim przeprowadzić wywiadu.
  Jeżeli macie podobne pomysły, zachęcam serdecznie do jak najszybszej realizacji.
  Każde wspomnienie warte jest zapisania!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...