wtorek, 27 września 2016

Linux dla żony... czy linuksowe biurko dla kobiety ma sens?

Linux dla żony... czy linuksowe biurko dla kobiety ma sens? To główne pytanie, które chce zadać w dzisiejszym nagraniu? Zanim jednak przejdziemy do konkretu najpierw:

- nagrania długie, czy krótkie? (to ma ca. 5 minut)
- na czym nagrywam, w czym obrabiam ten 100% AMATORSKI podcast?
- co kobiety robią na swoich biurkach i dlaczego mnie to "nie obchodzi"?
- czy ludzie w naszym otoczeniu podzielają linuksowe pasje?Na zdjęciu fotka z meczu piłki ręcznej kobiet, więcej tutaj: http://dlafaceta.biz/uncategorized/pilka-reczna-kobiet-lubin-vs-elblag/

Obiecany w nagraniu link: https://www.neverware.com/freedownload/

4 komentarze:

 1. Hmm, czemu taki dziwny link? A Chromium OS? http://chromeos.hexxeh.net/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to jest build z supportem, systemem update'ów i kilkoma bajerami, którego sam używam, jest komercyjny, ale free dla osób prywatnych

   niemniej dziękuję za Twój link i ten build, jak tylko starczy czasu to go wypróbuję

   Usuń
  2. Moja lepsza połówka używa Linuksa od ponad 16 lat. Nie był to jej wybór ale mój. Najpierw Gentoo z KDE a teraz Mint Mate.
   Zaskoczenie było kika dni temu gdy użyła Windowsa 10 swojego ojca. Jej komentarz: co to za gó**o? - mówi wszystko.
   Działa dla telefonu, aparatu fotograficznego, Skype, obróbki zdjęć, fejsika itp innych pierdół.
   A ja mam święty spokój. Oczywiście powiedzialem jej jak aktualizować system tzn. gdzie kliknąć i wpisać hasło. I to tyle.
   Obecnie dzieli nas 1500 km, więc taki system to podstawa. Łączę się w razie czego ssh i rozwiązuję trudniejsze problemy (w sumie było to tylko raz przez 2 lata).
   BTW. Moim zdaniem lepszym od ChromeOS (ChromiumOS) jest jednak jakiś system typowo dekstopowy typu Ubuntu lub Mint. działa szybko, szczegóolnie z lekkimi managerami i posiada prawie wszystko co kobiecie potrzeba "out of the box" a system od Google jednak trochę "przymula". Ale to moje odczucie subiektywne.

   Usuń
  3. wiesz, godzinę, dwie temu moja żona (nietechniczna) wzięła jeden zlapków z Win10 w celu odsłuchania antycznej płyty CD i przy okazji zrobienia kilku rzeczy i jej komentarz... na serio...

   "co to za gó**o?"

   W tej chwili zatem kombinuje jak jej zrobić dual boot z Linuksem na tym lapku... nie zmienia to faktu, że serwisowo jest całkiem uzależniona od mojej wiedzy.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...