wtorek, 20 września 2016

Raspberry Pi3 - sprzęt, oryginalna obudowa, montaż zestawu

Długo zastanawiałem się nad zakupem Raspberry Pi3, pewnego dnia zastanawiać przestałem się i mimo absolutnego braku czasu zdecydowałem się na zakup. Dla zaznajomionych z tematem nic tu nie będzie zaskoczeniem, dla nieobeznanych z RPi3 parę faktów.


Rzekomo malina 3 może obyć się bez radiatora, patrząc jak to małe urządzonko się nagrzewa mam co do tego jednak wątpliwości - na płytkę przyklejam radiatory.


 Zaszalałem i kupiłem oryginalną obudowę i zasilacz.Montujemy...


Górna klapka bardzo łatwo się zdejmuje (nie jest zbyt mocno przytwierdzona do reszty). Wszędzie, gdzie tylko można mamy otwory ułatwiające przepływ powietrza.


Gotowy komputer RPi3


Start oraz instalacja systemu Raspbian na "budżetowym" zestawie domowym. Po lewej Xbox 360 z Kinektem, który w zupełności wystarcza do rodzinnej zabawy (nie planuję na razie nowej wersji). Do mojej zabawy i spędzania wolnego czasu na razie wystarczy RPi3.


W sumie parę lat minęło od ostatniego wpisu, choć widzę, że wciąż zaglądacie na ten blog, może go trochę rozruszam znów w weekendy, kto wie...

Chociaż jeśli będzie w weekendy ładna pogoda będę się starał spędzić je aktywnie, zamiast przy komputerach. Powyżej zdjęcie z ostatniej niedzieli.

Pozdrawiam!

2 komentarze:

 1. Blog jeszcze w RSSach mieszka!
  Czekam na więcej, ale w sumie góry to też dobra alternatywa ;)
  --
  Pozdrawiam
  Paw

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pomysł jest taki, aby blogować tutaj znów właśnie z tego sprzętu powyżej, ultra lekki sprzęt i super lekki system... w sam raz

   oczywiście napiszę znów o aktualnym stanie moich komputerów, na większości mam jakieś lekkie distra jako glówny system

   pozdrawiam

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...